004.CZ - Gay a lesbický internetový magazín - zdraví, prevence HIV-AIDS a STI, sexualita, rodina, partnerské vztahy, GLBT poradna, aktuality

Hlavní sloupec
Komentáře

ke článku: Víra mne vyléčila!

(ze dne 00. 00. 0000, autor článku: -oth-)

Komentář ze dne: 04. 06. 2012 00:24:34
Autor: jutkev
Titulek: Proč ne?
Trochu mě mrzí, jak byla formulovaná odpověď na Gustův prožitek. A to víc mě mrzí, jak interagují křesťané a gayové. Přijde mi, že jde o neustálý boj o hloupé obhájení vlastní idealizované myšlenky.
Použijeme-li otřepané fráze, že každý člověk je orginál, kterou víceméně všichni - bez rozdílu sexuální orientace a náboženského přesvědčení - přijímáme jako platnou, dojde nám, že nikdy nenajdeme univerzální metr, podle kterého můžeme určit naprostou a zcela objektivní správnost (ať už se jedná o cokoliv). K tomu, abychom na 100% o něčem říct, že je to tak, a ne jinak, musíme použít buď náboženství nebo vědeckého zhodnocení. A v otázkách homosexuality, řekl bych, je snad zbytečné pouštět se do vysvětlení na základě vědeckých poznatků, když samotná příčina homosexuality není známa. Ovšem neexistence důkazů příčiny není dokladem neexistence vyléčení homosexuality.
Jde především o osobní zkušenost. Jestli je homosexualita demonstrací odlišnosti, která je v gay-komunitě vnímaná jako věc veskrze pozitivní, proč by nemohl být tento pohled na věc aplikován i na změnu sex. orientace? Není dobře, že je Gustav spokojenější, než byl? Není dobře, že, zdá se, našel smysl života? A naopak. Je v nepořádku, že spousta gayů žije šťastně se svým partnerem? Problém je v tom, že (nasadíme-li si "náboženské brýle") křesťanství neumožňuje to druhé: žít šťastně bez Boha. Nicméně zároveň negarantuje život bez trápení. Všímáte si, jak je všechno relativní a neukotvené? Jenže to obvykle nemáme rádi, sáhneme proto po nějaké metodě, která přinese očividný výsledek - viz vyšetření homosexuality... To mi přijde trapné. Každý má právo vnímat sám sebe, žádné vyšetření nevystihne sofistikovanou celistvost našeho já.

Když jsem zjistil, že mě přitahují kluci, a ne holky, měl jsem neskutečný problém přijmout se jako gaye, teplouše, buzeranta atp... Časem mi došlo, že se tak vůbec označovat nemusím. Pochopil jsem, že se nemusím vůbec zjednodušovat. Nemusím chápat proč, stačí to přijmout. Nejsem špatný, protože jsem gay, nejsem dobrý, protože jsem gay. Jsem. Některé věci nelze pochopit, nejde je vysvětlit. Vezměme tenhle Gustův příběh stejně. Zažil někdo něco podobného? Ne? O to víc se mi příčí tvrdit, že je to nemožné. Neboť i mně přišlo ze začátku nemožné, že jsem gay..

Reakce na komentář
"Proč ne?"

Napište aktuální číslo dne v měsíci: 
Jméno (přezdívka): 
E-mail (volitelné): 
Titulek: 

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.
Maximální počet znaků v komentáři je 2000.


Je zakázáno vkládat do komentářů odkazy a reklamní sdělení.
Pravidla diskuzních fór na 004.cz zde

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
Komentáře 004
Není to s tou osobností nazýváno pansexualita? Problém je, že ty ...
(06.06. - 19:57)
A neznáš ani nikoho z jeho kámošů?
(01.06. - 01:55)
Ahoj, jestli chceš, chtěl bych porovnat. Myslím si že na tvůj věk...
(25.05. - 23:10)
Chci se zeptat je mi 14 let. Moje délka penisu při erekci je 20 c...
(21.05. - 12:37)
Bohužel, Facebook nemá. To už jsem si zjistil.
(20.05. - 22:51)
Novinky
anketa
Můj přítel/moje přítelkyně je věkem oproti mně:
Celkem hlasovalo: 32573
© 2001 - 2020 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |